RSS import
Az uCozzal készített honlapokon lehetőség van saját, inygenes RSS csatornát létrehozni. Minden modulnak van saját RSS-je. Most azt fogom leírni, hogy hogy készítheted el a saját RSS csatorná(i)dat! DE ELŐSZÖR! Kérdezzük meg, hogy mit mond Wiki néni az RSS-ről!

Az RSS webes együttműködésre szolgáló XML állományformátumok családja, mely megkíméli a felhasználókat attól, hogy az ilyen megoldást használó weboldalakat rendszeresen kelljen látogatniuk az új tartalom ellenőrzése miatt, vagy levélben kelljen értesítést kapniuk erről. Egy feed-olvasóként vagy aggregátorként ismert program képes ellenőrizni az RSS-t használó weboldalakat a felhasználó helyett és képes megjeleníteni a frissített cikkeket. (Például a csak hetente-havonta frissülő, de egyébként érdekes blogokat nem kell minden nap meglátogatni, hogy van-e rajtuk új poszt, ha van, akkor az megjelenik a feed-olvasóban.)
Az RSS-t gyakran frissülő szájtok (többek között blogok, portálok) használják, az oldalon megjelenő új tartalom (cikkek, bejegyzések) rövid összefoglalójának terjesztésére. Sok szempontból a hírlevél Web 2.0-es utódjának tekinthető.

Forrás: RSS - Wikipédia

Na. Szóval ott tartottunk, hogy hogyan hozhatod létre saját RSS csatornáidat.
Menden modulnak van RSS-je, nem kell külön létre hozni.
Viszont lehetséges az is, hogy saját oldaladra kivezesd az infókat az RSS-ről.
Még mindig minden modulnak van RSS-je. A Cikkek katalógusának /publ/rss, a Blognak /blog/rss, a fájlkatalógusnak /load/rss satöbbi. A lényeg az, hogy a modul URL címe után tegyél egy /rss tagot. Így el tudod érni a csatornákat.
Ahhoz hogy ezt az oldalon meg is tudd jeleníteni, használnunk kell az RSS importot.

Hogyan hozd létre?

  1. Saját menü->Szerszámok->RSS import
  2. RSS létrehozása gomb
  3. Írd be az RSS teljes címét (pl: http://oldalad.ucoz.hu/publ/rss)
  4. Válaszd ki, hogy hány anyeg legyen egyszerre
  5. Válaszd ki az oszlopok számát (hány oszlopban jelenjen meg)
  6. Létrehozom!
Lentebb megjelenik a modul neve, RSS adatai, és egy $KÓD$. Lehetőség van a kinézetet átvariálni. Ezt megteheted a "A sablon beállításai"-ban. Javasolt a Vizuális szerkesztőt használni. Lehet betenni különböző operátorokat ($KÓD$). Íme a kódok!
KódLeírás
CATEGORYA bejegyzés kategóriája
GUIDA bejegyzés URL címe
TITLEBejegyzés címe
DC_CREATORBejegyzés szerzőjének neve
LINKKözvetlen link a bejegyzéshez
DESCRIPTIONA bejegyzés rövid leírása
PUBDATEA bejegyzés publikálásának időpontja
Ezek segítségével te is könnyen árszerkesztheted a bejegyzések megjelenését.
Ha megvan a kinézet, már csak be kell illeszteni az oldalba. Másold ki az RSS operátorát ($RSSIT_id$), és illeszd be valahova, DE NE A FORRÁSKÓDBA! Csak így simán az oldalba!

Ezután már meg is jelenik az RSS import. Új bejegyzés esetén nem azonnal vált át, várni kell.

Lehetőség van más oldalakról átimportálni RSS-t. Egyszerű, az adott oldal RSS-jének az URL címét (http://) másold be a fentiek alapján, és kész! Példának okáért itt a DaveeDesign Honlaphíteinek RSS-je:

Remélem, hogy ezentúl használni fogod az RSS importot, hogy bárhol az oldaladon megjeleníthesd friss híreidet, bejegyzéseidet!




Szeretnéd te is itt látni az oldalad bannerét?